En komik 10 köpek ırkı

0
2227
komik köpek
Komik köpek listesiyle karşınızdayız

Bunu daha önce duyduysanız bizi durdurun, komik köpek diye bir şey var. Bazı köpeklerin bizi güldürmek gibi bir yeteneği vardır. İşte en iyi 10 komik köpek ırkı için seçimlerimiz.

Hepimiz güzelliğin izleyicinin kendi gözünde olduğunu biliyoruz, ama komik olmak da öyle. Özellikle komik köpek ırkları söz konusu olduğunda (bununla yüzleşelim) bir kişinin yüksek sesle kıkırdamasına neden olan şey her zaman bir başkası için komik olmaz. Örneğin, sizi gülmekten çatlatan böcek gözlü bir pug’unki gibi son derece hareketli bir yüz mü? Peki ya Bazı ırkların kendilerini nasıl güvenle taşıdıklarına ne dersiniz…

Sizin için komik köpek ırklarının yuvarlak bir listesini yaptık.

1- Brüksel Griffon

Eğer grinch* bir köpek olsaydı … haklı mıyım?  Süper ciddi bir yüze sahip, sürekli olarak onaylamayan, çatık kaşlı ve tam sakallı bu küçük adam, kanepeden inmesi söylenince sinirlenmekten kendini alamaz. Ya da güzel, uzun bir yürüyüşe çıkmak için tasmasını taktığınızda bile..  O, sadece otomatik olarak herkes ve her şey için küçümseme gösteren komik hareketli, kaşları çatık bir köpektir. Ve sadece mizahi bir mesaj gönderen yüzü değil konu; aynı zamanda tüm dünyaya sahipmiş gibi eşyalarını da sergiler… ki bu bira bardağı büyüklüğünde köpeği sevimli bir şekilde komik kılan şeylerden birisi.

*Grinch- Noel’i çaldığı bilinen hayali karakter

Golden Retriever’lar Hakkında Her Şey

2-Sibirya Husky

Bu büyük çocuğun sahiplerinin neden ona bir ikram için “konuşmayı” öğretmediğini bilmek ister misiniz? Çünkü onu asla susturamazlar! Evet, buz mavisi gözleri, peluş kışlık paltosu ve kızakları çekme tutkusu ile Sibirya’nın bu yakışıklı yerlisi, fırsat ortaya çıktığında görüşlerini dile getirmeyi çok seviyor… ve onu susturmak çok da mümkün olmayacaktır. Bu kurt köpeği, sert kış koşullarında insanları ve malzemeleri hareket ettirmek söz konusu olduğunda sadece gücü, dayanıklılığı ve takım çalışması ile değil, aynı zamanda komik inatçı doğasıyla da bilinir. Ve siz, doğa çağırdığı zaman bir ulumadan vazgeçmek için hızlı olduğunu var sayabilir iken, aynı zamanda havlama, sızlanma, şarkı söyleme, inleme ve esasen düşüncelerini mümkün olduğunca sesli olarak paylaşma konusunda da ‘büyüktür’ … özellikle protesto ederken.

3- Corgen

Nazik, tatlı huylu bir Retriever kişiliğine sahip bu yakışıklı çocuk, cesur, güçlü iradeli özellikler ve herkesin en sevdiği dikey olarak meydan okuyan köpek Corgi’nin daha kısa boyuyla karıştırıldığında bir çentik yukarı (veya aşağı) itilir. Bu çocuk yoluna attığınız her şeyi almak için koşmaktan geri durmayacaktır. Yolundan geçen her şeyin topuklarını ısrarlı bir şekilde otlatmak ve ısırmak için can atar ki bu da onu komik yapar.

4- Napoliten Mastiff

Bana yanıldığımı söyleyebilirsin, ama Florida denizaltısının bacakları olsaydı… haklı olduğumu biliyorsun! Bu dev köpek, ona sahip olacak herkesin kucağına  yaklaşık 70 kg’lık ağırlık ve artı bir sürü saçma salya bırakacaktır. (Peki buna kim hayır diyecek?) Uzun, sarkık çeneler ve pasif, neredeyse boş bir ifadeli sarkık yüzü, İtalya’nın bu ağır yerlisinin aslında hantal boyutlarına rağmen, koruyucu hizmetlerinin gerekli olduğunu hissettiğinde hızlı bir şekilde harekete geçen gerçekten akıllı bir köpek olduğu gerçeğini reddediyor gibi. Öyleyse neden bu büyük Mastiff, komik köpek ırkları listemizde? Çünkü bir insan kadar ağır olan bir köpek kucağınıza tırmanmak ve hala olduğunu düşündüğü köpek yavrusu gibi sarılmak istediğinde kim kıkırdamaya karşı koyabilir?

5- Chinese Crested

Sorun, tüysüz olmaları değil, çünkü bununla yüzleşelim, birçok köpek ırkı tüysüzdür. Gerçek şu ki, kötü bir tarak gibi tek tük saç demetleri var, ki bu da insana kafasında kabarık puflara sahip olmak yerine tamamen çıplak olmasının daha iyi olup olmayacağını düşündürüyor. Ve komiklik burada devreye giriyor. Çünkü rastgele kürk topaklarına tutturulmuş fiyonklara ve çoğu köpeğin barınak için kaçmasına neden olan göz kamaştırıcı boyalara ve mohawk temalı saç kesimlerine rağmen, bu açıkça hayranlık uyandıran ve şımartılmış yavrular, utangaç, acı verici ifadelerle aslında kameralar için çalışmaktan zevk alıyor gibi görünüyor.

6- İngiliz Bulldog

Kendinden daha büyük kişiliğe sahip olan bu köpeğe siz de hayranlık duymuyor musunuz? Her ne kadar bu kaba görünüşlü, kırışık derili köpek, sürekli olarak tedirgin ve bir şeye kaşlarını çatıyor gibi görünse de, en sevdiği eğlenceleri evin etrafında dolaşmak, koklamak ve gaz çıkarmaktır. Ve evet, dünya kaykay rekorlarını elinde tutann eğlenceli bir köpektir. Gördüğünüz gibi, daha kısa bacakları ve çenesi kat kat olan bu tıknaz çocuk aşırı aktif bir köpek olarak kabul edilmese de ve bugüne kadar adını söylemeyen bir kanepe bulamasa da, sporunu buldu. Kaykaydaki büyük başarısının, bir kez başladığında ve biraz hız kazandığında, bir tasma takmanın, tuğlalara çarpmanın ve bir sıkıcı yürüyüşüyle terlemenin anlamını görmediği gerçeğine bağlı olduğunu düşünüyorum. Bu sağlam köpek sporcusunun dünya çapında kaykay başarılarından bazıları için Guinness Rekorlar Kitabı’na göz atın.

7- Pug

Ah bu köpek! En komik köpek ırklarına bu süper kendine güvenen ve son derece etkileyici küçük köpeği nasıl dahil edemezsiniz? Demek istediğim, ilk olarak, adı onu sadece bir t şekliyle tanımlamıyor mu? Kısa, tesirli ve çok etkili. Herhangi bir Pug evcil hayvan ebeveyni, komik bir kişiliğe sahip olmak söz konusu olduğunda bu küçük köpeğin tamamen dolu olduğunu bilir ve hatta Latince ‘multum in parvo’ terimini kullanarak tarif edilmiştir, bu da “az içinde çok” anlamına gelir. Ama açıkçası, onu komik köpek ırkları listemize sokan sadece palyaço benzeri doğası değil…İnanılmaz derecede hareketli ve süregelen bir alarm görünümüyle, bu köpeğin derin buruşuk alnı, şişkin gözleri ve sürekli kaşlarını çatması, bu şaşırtıcı derecede mutlu, kolay olan küçük adamı herhangi bir komik köpek listesine koymak mutlak bir zorunluluktur.

8- Affenpinscher

Yaşasın! Evet, bu ilginç görünümlü çocuğun isminin tam anlamıyla bir çevirisini yapacak olursak, taklitçi veya maymun ve terrier anlamına gelir. Evet, bu köpek maymun köpeği olarak bilinir ve böyle bir takma ad ve buna uyan bir yüzle doğduğunuzda, evcil hayvan ebeveynlerini kazanmak için eğlenceli bir kişilik geliştirdiğini bilmelisiniz. Yorkie gibi, bu mini köpek de başlangıçta 18.yüzyıl Avrupa’sında fareleri ve diğer parazitleri avlamak için yetiştirildi ve sanıyoruz ki tipik olarak ahırlara yerleştirildiği için, bu ince küçük adam hem ayakları üzerinde hem de hızlı düşünmeyi öğrendi. Palyaço benzeri bir çekiciliğe sahip olarak tanımlanan hızlı bir öğrencidir. Genellikle bu nedenle bir terapi köpeği olarak kullanılır.

9- Yorkshire Terrier

Sevimli küçük bir tüylü manto ile sarılmış 5 kiloluk idrar ve sirke ile nasıl eğlenemezsiniz? Evet, bu cesur minik köpek Yorkie, başlangıçta dünyanın en küçük yok edicisi olarak yetiştirildi, uzun zaman önce işçi sınıfı İskoçya’daki sıçanları ve diğer parazitleri avlamak için ultra dar alanlara sıkışmak gibi bir özelliği vardı. Bu yüzden en başından beri bunun, bir şeyi hedeflediğinde, onu elde edene kadar geri adım atmayacak ya da yukarı çıkmayacak olan inatçı küçük bir terrier olduğunu bilmelisiniz. Çok sevimli olmasına rağmen, aynı zamanda büyük kişiliğiyle ve biraz ekstra oyun süresi sağlamak ya da sadece kedi ile eğlenmek de dahil olmak üzere kendi yolunu elde etmek söz konusu olduğunda oldukça otoriter olduğu için bilinir. Ayrıca, ters hapşırma olarak bilinen zararsız bir duruma eğilimli olabilir, bu da bu bira bardağı büyüklüğünde köpekten tamamen vakur bir bip sesi çıkarır. Gülerken sizi yakalamasına izin vermeyin!

10- Bull Terrier

Dürüst olmak gerekirse, ne zaman bir Bull Terrier görsem, Aktör Richard Gere’yi düşünüyorum! Hayır? Büyük, yumurta şeklinde kafa, ayırt edici küçük gözleri (Üçgen gözlere sahip olduğu için tanınan tek cins) ve büyük bir sırıtış ile bu yakışıklı çocuk muhtemelen terrier ırklarının uzun listesi arasında daha kolay ayırt edilenlerden biridir. “Köpek ırkının Gladyatörü” olarak bilinirken ve Pit Bull’a benzeyen bir duruş  ile tıknaz küçük bir kabadayıyı andırıyor. Bu ciddi ruhlu cinsin şöhret iddiası, filmlerde damgasını vurmayı içeriyor.

Köpeklerin Asla Yememesi Gereken Yiyecekler

Kaynak: