Kedi davranışları: Kedim neden tembel?

0
1976
Tembel kedi
Kedim neden tembel

Kedim neden tembel diye kendinize sorduğunuz anlar mutlaka olmuştur. Dışarıdaki soğuk hava çoğu kedinin daha fazla uyku için kanepeye geri dönmesini sağlamak için yeterli. Kim Sullivan, kedi arkadaşınızı uyanmaya, hareket etmeye ve kış aylarında formda kalmaya teşvik etmek için en iyi beş ipucunu veriyor.

Kedilerde 10 Önemli Davranış Sorunu

Yemeklerden önce oyun oynayın

Oyun zamanını düzenli bir günlük etkinlik haline getirin, ancak oyunları kediniz yemek yemeye başlamadan önce oynayın. Aç kedinin koşması, zıplaması ve koşması için uyanık ve keskin olması çok daha olasıdır, özellikle de düşük kalorili ikramlar oyunda bir teşvik olduğunda. Bununla birlikte, kilo alımını önlemek için her zaman kedinizin günlük kalori alımının bir parçası olan bu ‘ikramları’ saymayı ihmal etmeyin.

Bir hazine avı oluşturun

Saklambaçlı bir hazine avına kim karşı koyabilir ki? Kedi arkadaşınızın en sevdiği atıştırmalıkları evin her yerinde yüksek ve alçak yerlerde tutun, onu takip etmeye teşvik edin. Ya da yukarı ve aşağı atlamak ve ikramiyeye ulaşmak için yolunu örmek zorunda olduğu karton kutulardan derme çatma bir engel parkuru inşa edin. Ayrıca, tırmanmak ve atlamak için kullanabileceği bazı ucuz ama sağlam rafları temizleyebilir veya inşa edebilirsiniz.

Kedim neden tembel: Doğal yetenekleri bilmek

Kediler tırmanma dürtüsüne karşı koyamazlar, bu yüzden doğal atlama becerilerini iyi kullanmak için Merdivenleri kullanın, onu yukarı ve aşağı koşmaya teşvik edin, bir ping pong topu, mantar veya onun için attığınız bir kağıt parçasını kovalamasını sağlayın.

Av içgüdüsünü cesaretlendir

Günlük yiyecek alımı için çalışmasını sağlayarak kedinizin doğal avlanma becerilerini teşvik edin. Yiyecekleri gün boyunca birkaç porsiyona bölün, bir kedi besleme topu koyun, böylece oynamak ve dışarı çıkmak ve açlığını tatmin etmek için odanın etrafında itmek zorunda kalacaktır.

Kedinin mutsuz olduğunu gösteren 7 işaret

Her şeyi taze tutun

Kedinizin sıkılmaması için oyuncakları ve aktiviteleri döndürün. Ona elektronik bir fare gibi yeni bir oyuncakla sürpriz yapın ya da mevcut ya da ev yapımı oyuncaklarınıza (bir çubuktaki tüyler gibi) karşı konulmaz catnip (kedi nanesi) spreyi ile püskürterek ilgisini artırın. Kendi kedi ağacınızı satın almak veya inşa etmek de harika bir fikirdir – daha fazla seviye, ahşap gibi farklı dokular ve bazı alanlarda eski bir halı parçası kullanmanız daha iyi olur, böylece kediniz yorucu bir çizik ve gerilmenin tadını çıkarabilir.

Kedim neden tembel konulu makalemizin sonuna geldik. Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz.

Kaynak: