Kedi Park Birinci Yılında

0
534

Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi tarafından kediler için sağlıklı ve eğlenceli yaşam alanı olarak tasarlanan Kedi Park birinci yılını geride bıraktı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği park, turistlerin de uğrak yeri haline geldi. Parkta temizlik tamamen gönüllüler tarafından üstlenilmiş durumda.

Parkın içinde 53 kedi evi bulunuyor ve 100’den fazla kedi barınıyor. Parkın başka belediyelerde de yapılması için de çaba sarf ediliyor. Birkaç belediyede daha parkın yer alması için girişimlere başlandı.

Çöpleri gönüllüler topluyor

Kedi Park‘ta tamamen gönüllü olarak çalışan çok sayıda insan da var ve hallerinden oldukça da mutlular. Parkta sadece kediler de düşünülmüyor.  Parka uğrayan köpeklere de su ve mama veriliyor. Daha önce kedilere kendini hissetmeyenlerin fikri, parka geldiklerinde tamamen değişiyor ve kediler artık onlar için oldukça sevimli durumda. Kediseverler ise kedi sevgilerinin daha da arttığını ifade ediyor.

Parkı ziyaret edenler bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor. Park genellikle akşamüstü saatlerinde ziyaretçi akınına uğruyor.

Dünyanın yalnızca insanların olmadığını, diğer canlılarla birlikte sevgi içinde yaşamamız gerektiğini bizlere hatırlatan ve çaba gösteren Muratpaşa Belediyesi’ne sonsuz teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here