Kedi Sahiplenme ile Hayatınızda Neler Değişecek?

0
2796

En popüler evcil hayvanlar neden kedilerdir? Neden gün içerisinde sosyal medya hesaplarımızı her açtığımızda birbirinden komik hareketler yapan, eğlenceli tavırları ile gülümseten kedilerin videoları ile karşılaşırız? Bu sorulara verilecek birçok yanıt var. Kediler, pek belli etmeseler de sevgi dolu canlılardır, onlarla zaman geçirmek her geçen gün yeni keşifler yapmak anlamına gelir. Kedilerin benzersiz karakterleri ve karşı konulması zor tatlılıkları da kedi sahiplenme kararı verenlerin sayısını giderek artırıyor. Ücretsiz kedi sahiplenme ilanları arasından kalbinizi ısıtan dostunuzu bularak siz de hayatınızda muazzam bir dönüşüm başlatabilirsiniz. Peki nasıl? Kedi sahiplenme sonrası hayatınız nasıl değişecek ve bu değişime ne kadar hazırsınız?

Kedi Sahiplenme Sonrası Daha Sağlıklı Olabilirsiniz

Kedi sahiplenmek istiyorum diyenleri bekleyen en güzel değişimlerden biri kedi sahiplenme sonrası dönemde daha sağlıklı bir yaşamın mümkün olmasıdır. Kedilerin stresi azaltıcı, tansiyonu dengeleyici ve kalp krizi riskini azaltıcı canlılar olduğu bilinir. Üstelik mırlarlarken çıkardıkları o eşsiz sesin ve titreşimlerin de iyileştirici etkisi bulunduğu düşünülür. Kedi sahiplenme ilanları sayfalarını açıp açmamakta kararsızsanız, sağlığınız için pozitif yönde bir atıp atıp dostunuzu aramaya hemen başlayabilirsiniz!

Ücretsiz Kedi Sahiplenme ile Önceliklerinizi Değiştireceksiniz

Evinizi paylaşacağınız bir kediye kalbinizin kapılarını da sonuna dek açarsınız. Kedi sahiplenme sonrası en erken dönemde bile onun ihtiyaçlarını kendinizinkilerden daha çok düşünmeye başlarsınız. O evde yalnız kalmasın, en kaliteli mamaları yesin, en faydalı oyuncaklarla oynasın, en sağlıklı kumları kullansın gibi düşüncelerin etkisine girersiniz. Kendi sağlık kontrollerinizi aksatmayı belki düşünebilirsiniz ama söz konusu kediniz olduğunda ihmal gibi bir seçeneğinizin olmadığını hissedersiniz. Artık dünya sizin değil, onun çevresinde dönüyordur; kedinizin etrafında bir uyduya döndüğünüzü anlamanız an meselesidir.

Kedi Sahiplenme ile Tatil Planlarınızı Değiştirmeye Başlarsınız

“Kedi sahiplenmek istiyorum” demenizin ardındaki temel motivasyonunuz kedilerin mamaları ve suları olduğunda evde yalnız kalabilecekleri, dolayısıyla özgürlüğünüzün kısıtlanmayacağı düşüncesiyse bu yanılgıdan bir an önce kurtulmanız gerekiyor. Kediler gün içerisinde yalnız kalabilirler ve ihtiyaçlarını gidermek için dışarıya çıkmaları gerekmez. Yine de yalnızlık onların ayrılık kaygısı yaşamasına ve zaman içerisinde depresyona girmelerine neden olabilir. Bu nedenle kedi sahiplenmeden önce tatil planlarınızı yaparken artık düşünmeniz gereken bir canlı olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Onun konforlu olabileceği alanları tercih etmeli, mekan değişikliğinden çok etkilenmemesi için de yavruluk döneminden itibaren sosyalleşmesini sağlamalısınız.

Kedi Sahiplendikten Sonra Rahatlık Algınız Değişecek

Kedilerden öğreneceğimiz çok şey var! Onlar günlük rutinlerini oluşturmada hem çok başarılı hem de rutinlerini sürdürmede ilham verici yeteneğe sahip canlılar. Konforlarından asla ödün vermezler, en rahatsız gibi görünen yerlerde bile uyuyabilirler. Temizlikleri için saatler ayırabilirler, kendilerini temizlerken çevreleriyle tüm bağlantılarını keserler. Rahatlıkları ve kendilerine gösterdikleri özen çoğu zaman imrendirici olabilir, bu imrenme zaman içerisinde yeni alışkanlıkların kazanılmasına yol açabilir. Kedilerle zaman geçirenler gerçek bir rahatlığın tam olarak ne anlama geldiğini öğrenir!

Koşulsuz Sevgiye İnanırsınız

Kucağınıza gelmeyebilirler, istediğiniz zaman göbeklerini sevdirmeyebilirler. Siz odadan odaya geçerken sizi takip etmeyebilir ve hatta kendilerine seslenildiğini anlayabilseler de onu çağırdığınızda yanınıza gelmeyebilirler. Sonra b size tam anlamıyla alıştıklarında siz bilgisayar başında otururken bıyıklarını okşatmak için türlü numaralar yapabilirler. Kucağınıza kendiliğinden gelip bir anda uykuya dalabilirler. Eve girdiğinizde dikleştirilmiş kuyrukları ile size olan özlemlerini dile getirebilirler ve yalnızca varlıkları ile sizi koşulsuz sevgiye inandırabilirler.

Dostunuzu Ücretsiz Kedi Sahiplenme İlanları Arasından Şimdi Bulun!

Petlebi.com yalnızca online bir petshop değildir. Barınaklara kedi ve köpek maması bağışı yapılabilen, hayvanseverlerin buluştuğu ve ücretsiz kedi sahiplenme ilanlarının yayımlandığı bir platformdur. Petlebi.com’u ziyaret ederek kedi sahiplenme İstanbul, kedi sahiplenme Ankara gibi il bazlı filtreleri kullanarak siz de bulunduğunuz yere en yakın lokasyonlardaki kedi sahiplenme ilanlarını görüntüleyebilir, hayatınızı değiştirecek dostunuza bir an önce kavuşabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz.