Kedi Sahiplerinin Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap

0
1372

Kedi bakmak tıpkı çocuk bakmak gibi sorumluluk isteyen bir uğraştır. Eğer kediniz varsa ve bakımı konusunda eksik kaldığınızı düşünüyorsanız kedilikler.com olarak makalelerimizden faydalanabilirsiniz. Ama yine de size tavsiye edebileceğimiz kaynaklar yok değil. Kedi sahiplerinin okuması gereken kitaplara beraber bakalım. Eğer bu listeye eklenmesini düşündüğünüz kitaplar varsa yorum yazmaktan çekinmeyin. 

1Kedi Sahibinin El Kitabı

Yazar: Dr. Bruce Fogle
Yayınevi : Alfa Yayıncılık

Dr. Bruce Fogle açık, anlaşılır bir dille, bir kedinin doğasını ve gereksinimleriyle ilgili tüm ayrıntıları anlatıyor, kedinizin sağlıklı ve mutlu kalmasını nasıl sağlayacağınızı açıklıyor. Birçok resimle desteklenen kedi cinsleri bölümü, koşullarınıza uygun cinsi seçmenize yardımcı olacak. Bu kitapta, bir yavru kediyi eve getirdiğiniz andan itibaren yaşlı bir kedinin bakımına kadar bilmeniz gereken tüm detayları bulacaksınız.

2Çocuklar İçin Kedi Bakımı

Yazar: Katherine Starke
Çevirmen: Berna Biçen
Yayınevi : İletişim Yayıncılık

Kedinizin sağlığını nasıl korursunuz? Kedinizin dilinden nasıl anlarsınız? İki kedi birbirini nasıl selamlar? Kediler mutlu veya öfkeli olduklarını nasıl anlatırlar? Bu kitap, bir kediye nasıl bakılacağını öğrenmek isteyen küçük hayvanseverler için bir başvuru kaynağı. Kitapta, kediniz için yapabileceğiniz bir oyuncak ve oyun evi tarifi de bulacaksınız.

3Kedi Bakımı

Yazar: Catherine Davidson
Çevirmen: Emel Lakşe
Yayınevi : Alfa Yayıncılık

Mutlu ve sağlıklı bir kediye sahip olmak için kedi seçiminden eğitime ve temizliğine kadar ihtiyaç duyacağınız her şey bu kitapta. İster deneyimli bir kedi sahibi olun, ister ilk yavru kedisinin yolunu gözleyen bir yeni başlayan, evdeki dostunuza bakmak elinizin altında bu kitap varsa daha kolay ve zevkli! Kediler hakkında ilginç gerçekleri, uzman tavsiyeleri ve 200’den fazla resmiyle. Kedi Bakımı El Kitabı, kedinizi seçmek, anlamak ve bakımını yapmak için ihtiyaç duyacağınız her bilgiyi içeriyor.

4Kediniz Konuşuyor

Yazar: Gülay Kabasakal Ertürk
Yayınevi : Active Yayınevi

Bedensel hastalıkların en önemli nedeninin duygusal rahatsızlık ve stres olduğuna dikkat çeken Dr. Gülay Kabasakal Ertürk, kedilerin içgüdüsel ve fizyolojik davranış özelliklerine değindiği bu çalışmada, mutlu ve sağlıklı kedi bakımının ipuçlarını vermektedir.

5Kedi Köpek Maması Tarifleri-Sağlıklı Ev Yapımı

Yazar: Barbara Taylor
Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Organik, çiftlikten masaya gıda hareketi hak ederek büyük bir harekete dönüştü. Organik gıda daha besleyici, daha lezzetli ve bozulmaya çok daha az eğilimlidir. Bu özellikleri nedeniyle bilinçli beslenme programınızdan evdeki evcil hayvanınızı mahrum etmemelisiniz. Ticari evcil hayvan mamaları, genel olarak besleyici ögeler açısından fakir ancak koruyucu maddelerin yüksek oranlarda kullanıldığı mamalardır ve birçok durumda hayvanların yiyebilecekleri uygun içeriklerle çelişirler. Ev Yapımı Sağlıklı Kedi ve Köpek Maması Tariflerisize evcil hayvanınızın daha sağlıklı bir yaşam ve davranış geliştirmesi için özellikle ihtiyaç duyduğu besin öğelerini içeren yeni beslenme biçimini nasıl şekillendireceğinizi öğretecek.