Kedim Kucağıma Oturmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

0
23478
Kedim kucağıma oturmuyor
Kediniz kucak kedisi olmayabilir

Cevap veriyoruz: Hiçbir şey. Bu tamamen onun kişiliği…

Kedilerimiz kucaklarımıza otursun diye vardır. Tamam bu yüzden değildir ama yine de kucağımıza oturmasını isteriz. Ancak eğer kediniz kucağınıza oturmuyorsa üzülmeyin bazı kediler kucakta oturmaktan keyif almaz. Yine de kedinizi kucağınıza alıştırmak sizin elinizde.

f3bd37d2ba742c9dfba037365afd1f05

Yaş önemli

Kedinizin kucağınıza oturup oturmayacağız konusunda yaş önemli bir faktör. Genç bir kedi yüksek enerji seviyesinde olduğu için kucakta oturmak pek ilgisini çekmeyebilir. Bazı kediler yaşları ilerledikçe ve atletik özelliklerini kaybedince kucağa oturmayı tercih etmeye başlayabilir. Yaşları ilerleyen kediler kendilerini daha aciz hisseder ve insan kucağını güvenli bir yer olarak belirler.

Kedinin hikayesi belirleyebilir

İnsanlarda olduğu gibi kedilerde de davranışları yaşadıkları belirler. Bazı kediler çok fazla okşanmanın ve sevilmenin olduğu bir ortamda büyür. Bazıları ise çok az sosyalleşme şansı bulmuştur ve bu yüzden insan korkarlar. Bu gibi kedilerin kendilerine dokunmalarına izin vermeleri kimi zaman bir yılı bulabilir.

Bazı kediler de hiç kucak kedisi değildir

Bazı kediler asla kucakta oturmaz bu tamamen onların kişiliğiyle ilgili bir durumdur ve buna da saygı göstermeliyiz. Kimi kediler yanınızda oturarak size olan bağlarını gösterir. Yanınızda olmak isterler ama kucağınıza oturmayı terich etmezler. Kedilerin de sevgilerini ve bağlarını göstermekte farklı tercihleri vardır.