Kediniz kaç ‘insan’ yaşında?

Kedilerin insan yaşı ile ilgili net bir formül olmamakla birlikte, genel kanı 1 yaşındaki bir kedinin 7 ‘insan yaşında’ olduğu şeklindedir. Yetişkin kedi yaş aralığı ise şöyle:2 yaşındaki bir kedi ise 13 yaşında olarak görülür ve yetişkin kedi sınıfına girer. Kedi yaşı hesaplama yaşa göre değişir. 11 yaşındaki kedi 60 yaşında olarak kabul edilir ve ‘yaşça büyük’ olarak adlandırılır. 19 yaşındaki bir kedi ise tam 92 yaşındadır ve artık literatürde ‘ihtiyar’ kategorisine girer ve yaşlı kedi olur.

20 yaşına kadar yaşam

Doğada yaşayan bir kedinin ortalama yaşam süresi 12 ile 16 yaş arasında değişir (64-80 insan yaşı).

Kedilerin ortalama ömrü, kedinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar yükselir. Sağlıklı olarak yaşamını sürdürmeye devam etmesi halinde bir kedi ortalama 20 yıla kadar yaşayabilir. (96 yaş) Kedilerde doğru beslenme ve kedilerde sağlık sorunlarına çözüm makalelerimizi de okumanız için öneririz.

Kedi ömrü oldukça uzun da olabiliyor. Dünyanın en uzun yaşayan kedisi ise ABD’nin Teksas eyaletindeki Creme Puff’tur ve 28 yıl yaşayıp 2005 yılında yaşamını yitirmiştir. (128 insan yaşı)

Kedimde insan yaşı kaç?

Kedi yaşı ve kedinin insan yaşı konusunda bilgiyi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Kedi yaş tablosu kedilerin 116 insan yaşına kadar yaşayabileceğini gösteriyor. Kedi yaş hesaplama şöyle:

Her 1 yaş 5 insan yaşıdır

Kedi yaşı tablosu, 20 yaşındaki bir kediyi 96 insan yaşında olarak hesaplar. Yavru kedi yaş aralığı 0-1’dir. Kediler kaç yaşına kadar yaşar sorusunun cevabı ortalama olarak 12-16 yaş aralığıdır.

 

 

No Responses

  1. yonetici 06/12/2018

Yorum ekle

 
Kediniz kaç \'insan\' yaşında? is highly popular post having 27 Facebook shares
Share with your friends
Powered by ESSB