Köpekleriyle Yatan Kadınlar Daha İyi Uyuyor

0
1201

Köpek sahibi çiftlerin aralarında yaşadıkları tartışmaların başında köpeğin yatağa girip girmeyeceğine dair oluyor. Çiftlerden biri yatakta köpeğe daha çok yer açmak isterken bir diğeri buna katılmayabiliyor. Elbette tartışma da uykunun kalitesi ve yeterliliği üzerine yapılıyor.

Yeni yapılan bir araştırmaya göre kadınlar köpeklerine sarılıp uyuduklarında, partnerlerine sarılıp uyumalarına göre çok daha iyi ve kaliteli bir uyku uyuyor. Araştırmaya bu adresten ulaşabilirsiniz.

Araştırma kadınların aynı yatakta köpekleriyle nasıl uyudukları, uykuya ne kadar sürede daldıkları, geceleri ne kadar rahatsız edildikleri ve uyurken ne kadar güvende hissettikleri gibi faktörler üzerinden değerlendirildi.

Sonuç bölümünde “İnsan partnerlerle uyumaya göre köpeklerle uyumanın daha az kesintili ve daha güven hissiyle uyunulduğu göze çarptı. Hayvanlar sahiplerinin rahatlama ve güvende hissetme hislerini arttırıyor. Aynı yatakta evcil hayvanla beraber uyumak kabus riskini ve kadınların uyurken daha da rahat olmasını sağlıyor” ifadesi yer aldı.