Lolipop’u 17 Yıl Sonra Buldular

0
1895

Kediler yıllar geçse de sahiplerini hatırlar mı bilinmez ancak Hollanda’nın Almere kentinde eşine az rastlanır bir olay yaşandı. 17 yıl önce evden ayrılan Lolipop isimli kedi, tam 17 yıl sonra tekrar evine döndü.

Çip sayesinde…

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre, Eric de Hont’un kedisi Lolipop, 1 yaşındayken evden ayrıldı. Lolipop aransa da sonuç alınamadı ve sahipleri umudu kesti. Ancak geçen haftasonu hayvan ambulansından yetkililer, Eric de Hont’u telefonla arayıp Lolipop’un bulunduğunu haber verdi. Lolipop’un bulunmasını, üzerine takılmış olan çip sağladı.

24 km uzakta bulundu

Görevliler, kayıp kedi Lolipop’u 24 kilometre uzaklıktaki Wees kasabasında buldu . Teoriye göre, Lolipop’a bu süre esnasında birileri baktı, fakat hiç veterinere götürmedi. Çünkü üzerinde çip olması sebebiyle Lolipop kolayca bulunabilirdi.

Eskiden de kaçardı

Yerel medyaya konuşan Eric de Hont, Lolipop’un ilk yılında da zaman zaman evden kaçtığını ancak hiç bu kadar uzun dışarda kalmadığını söyledi. Lolipop şimdi üzerindeki pirelerden kurtulması ve evdeki diğer kedilere alışabilmesi için bir süreliğine banyoda tutuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here