Osmangazi Belediyesi Kedi Sahiplendirme Ünitesi Kurdu

0
675

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi tarafından Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi bünyesinde kurulan Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi, hizmet vermeye başladı.

20 kedi yuva bekliyor

Merkezde, sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi ve vatandaşların teşvik edilmesi amacıyla hayata geçirilen Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi’nde, farklı türlerden yaklaşık 20 adet yavru kedi sahiplerini bekliyor. Vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler neticesinde barınağa getirilen sahipsiz hayvanların günlük bakım, tedavi ile aşıları veteriner hekimler tarafınca yapılıyor.

Oyun sahaları var

Bursa’nın yerel televizyonu Olay TV’nin web sitesinde yer alan habere göre, sahipsiz hayvanlara en güzel şartlarda bakım ve tedavi hizmeti sunduklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Tamamen kedilere özel inşa ettiğimiz Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitemiz, faaliyete başladı.Yaklaşık 40 sahipsiz hayvanı bünyesinde barındıracak ünitemizde, kedilere özel oyun alanları da bulunuyor. Ocak ayı itibariyle 66 kedi ile birlikte toplam 232 can dostunu sahiplendirmekten büyük mutluluk duyuyor, vatandaşlarımızın onlara kucak açmalarını temenni ediyorum” dedi.