Başlarken

Sevgili pek muhterem okurlarım, herkese merhabalar dilerim efendim,

Beni bilen bilir, kraliçeliğin 21’nci yüzyıldaki sureti olarak sosyal ortamlarda ışıl ışıl parlarken bana yazarlık teklifini sunmakta oldukça geç kaldığını düşündüğüm Kedilikler yönetimine biraz kırgın, biraz da kızgın olarak karşınızdayım efendim. Bundan böyle de eğer Kedilikler Yayın Kurulu yazılarıma katlanabilirse sizlerle buluşmaya devam ediciiim efendim.

Güzellik başa bela derler de inanmazdım efendim

Malûm yaz mevsimini yavaş yavaş geride bırakmaya başladığımız şu günlerde bendeniz de sımsıcak güneşin, masmavi denizin ve kızgın kumların tadını çıkardım demek isterdim de neredeee efendim. Ev ahalisi gezsin tozsun biz burada aman yarappim hem de kardeşim Firi ile eve hapsolduk. Hayır, neye yanarım biliyor musunuz efendim, mahallenin bıçkın delikanlıları penceremin önünde Rosa Hanıım Rosa Hanıım diye mii mii kendilerini paraladılar. Uzat saçlarını Rosa Hanım yanına gelelim diyenler mi dersiniz, yarappim drone üstüne çıkmaya çalışıp benden bir buse almak için ayakları yerden kesilenler mi dersiniz, mahvoldular. Ben ne uzaticiğim saçımı ya git merdiven getir, itfaiye çağır, ne bilim bişey yap aklını çalıştır değil mi? Yok, akıl edemediler Zat-ı Aliler.

Az çekil kenara güneşim herkese yeter

Tabii kavgalar da çıkmadı değil. Yok Rosa ilk bana baktı, yok hayır bana baktı diye diye birbirlerine girdiler. Yok ben ilk önce Mırmır’a bakmışım da, yok Taci’ye pati sallamışım da benim gözüm ondaymış! Geçiniz bunları anam babam geçiniz! Ben seçilmem seçerim. Alttan aldık yeteri kadar, bundan böyle herkes ederi kadar! Ağır konuşuyorsam SUSTUKLARIMA sayarsın! Dalgasız denize herkes kaptan! Çilemse çekerim kaderimse gülerim. Aşk çekenin yol gidenin. Kabahat sende değil seni sevende. NAAABEEER!

Kusura bakmayın değerli okurlarım ama yani kedilik gururuma da laf ettiremiyciim. İsminin birincisi, büyük çöl denizinin prensesi, sarmanların ve ilk kedilerin kraliçesi, Kedi Krallık’ın hükümdarı ve diyarın koruyucusu Rosa Hanım Hazretleri’yim ben. En çok beni dinliyiciksiniz efendim!

Kafamdaki sorular…

Pek muhterem okurlarım.  Kafama takılan bazı sorularla birlikte bu haftaki yazımı sonlandırmak isterim efendim: Yaş mama soğanlı mı olur, soğansız mı olur efendim? Çok naz aşık usandırırsa neden hâlâ herkes kapımda kuyruk efendim? Giden midir yoksa kalan mıdır terk eden efendim?

Sizleri pat pat patilerim, severim anlamında yani efendim.

Miaow efendim.

Rosa Hanım

twitter.com/rosahanimcim

 

 

Yorum ekle