Şişman Kediler Nasıl Zayıflatılır? Çözümü Burada!

0
2236
Şişman kediler nasıl zayıflatılır?
Şişman kediler bilimin ışığında zayıflatılır.

Kedilerin kalorisini hesaplamak ve sağlıksız bir şekilde kilo almasını engellemek kolay bir iş değil ve şişman kediler için tehlike sinyalleri çalıyor demektir. Kedi sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan biri kedileri kendileriyle denk tutarak yemeği bir sevgi göstergesi olarak ortaya koymalarıdır. Bunun yerine kedinizle oyun oynamak aslında çok daha iyi bir bağ kurucu olarak işlev görür. Fazla yemek ve aşırıya kaçan yiyecek sunumu kedilerde obezite problemi yaratabilir. Şişman kediler kilo verememesi konusunda başka nedenleri de vardır. Peki kedinizin kilo vermesinin önüne geçen sorunlar nelerdir buna birlikte bakalım.

1Kedinizin ne kadar kalori aldığına bakın

Eğer kedinizin kilo vermesini istiyorsanız günlük ne kadar kalori aldığını takip edin. Gereğinden fazla kalori kedinizde tüm canlılarda olduğu gibi fazla kilo yaratacaktır. Bu arada kedinize ödül yiyecekleri vermeyi bırakın.

2Tavsiyelere uyun

Kedinize mama verirken ne kadar verdiğinizi takip edin. Mama ambalajının üstünde yazanları okuyup ona göre davranın. Kabını tahminlerinize güvenerek doldurmayın. Şişman kediler bilimle zayıflatılır.

3Kedinizin yaşını dikkate alın

Yetişkin bir kediyi büyümekte olan genç bir kediyle aynı şekilde beslemeyin. Altı aylıktan yetişkinliğe kadar birçok kedi günde iki kez beslenmeli. Bir yaşından sonra kediyi bir kez veya iki kez beslemek kabul edilebilir. 7 yaş ve üstündeki kedileri ise günde sadece bir kez beslemeniz daha iyi olacaktır.

4Kedinizin sağlık durumunu dikkate alın

Diyabet sorunu olan kedilerde insülin verildiğinde beslenmesi gerekebilir. Tiroid ve diğer sorunları olan kedilerin beslenmesi için veterinerinize başvurmanızı tavsiye ederiz.

Kedilerde doğru beslenme için buraya tıklayabilirsiniz.